Tisková zpráva MTBO5Days 2017

Ve dnech 5.-9. července se v Plasech na Plzeňsku konaly pětidenní mezinárodní etapové závody v MTBO (orientační závody horských kol).  Na bezmála sedm stovek bikerů z několika kontinentů včetně Austrálie čekaly čtyři individuální etapy na různých tratích a orientační závod tříčlenných štafet. První tři individuální etapy se jely v rámci Českého poháru MTBO a zároveň jako součást světového žebříčku elitních a veteránských kategorií. Závod štafet a individuální sprint byly vypsány i jako Mistrovství České republiky. Pořadatelem celé akce byl Klub orientačních sportů Slavia Plzeň.

Sedmý ročník pětidenních vyhráli Martina Tichovská z USK Praha a Vojtěch Ludvík z TJ Stadion Nový Bor. Nejrychlejšími spurtery byli Lou Denaix (W21E, COCS) a Thibaud Guelennoc (M21E, Team Elite MTBO), fešácký trikot Lucky Loosera získal Martin Kanta (M20) z Pardubice Bikers, který ztratil jen 13 vteřin na 3tí místo.

Gratulujeme!

Celkové výsledky najdete na obvyklém místě.

Výsledky dnešní etapy (E1) jsou online.

Na zítra a další dny jsou pro vás připraveny živé výsledky, obnovované každé 3 minuty, které budou promítány v party stanu. Zítra se promítání bude hodit, neb z důvodů krátkého závodu a vysokého nasazení pořadatelů v Plasech nebudou  výsledky v papírové podobně vyvěšovány průběžně.

Pro nedočkavé doma nebo s připojením v campu, zde odkaz k live výsledkům a zde odkaz na promítání aktuálního (live) stavu po kategoriích.

SPORTICUS (hlavní partner MČR ve sprintu a štafet) si pro vás, závodníky, připravil následující akci na kompresní podkolenky a ponožky.
Rádi vám nabídku osobně představí na stánku.

Pro urychlení a zmenšení front bude prezentace rozdělena na několik stanovišť. Po příjezdu a zaparkování na centrálním parkovišti najděte svůj oddíl v seznamu oddílů. Pokud je oddíl mezi zelenými, máte vše v pořádku a pokračujete k zelenému stolu. Červené oddíly jdou k červenému stolu, kde se dozví, co je třeba doplatit.

POZNÁMKA: Všechny další požadavky na změny (dohlášky, ubytování, parkovné, atd.) nejprve zaneste to formulářů, které nalezete u samoobslužného pracoviště. Poté je přinesete ke „stolu změn“.

Startovní listiny jsou online.

Nový model mapníku MIRY BIKE PRO s novou závodní deskou A4SL optimalizovanou pro mapy A4 získá celkový vítěz součtu všech etap v mládežnických kategoriích MW 14-20, a to v jedné kategorii s nejmenším časovým odstupem před druhým. Mapník MIRY se bude předávat osobně při celkovém vyhlášení.
Všechny modely mapníků MIRY budou k vidění, půjčení, vyzkoušení i zakoupení v centru závodu ve stánku MIRY.

Pokyny jsou k online ke stažení.

Upozorňujeme, že start E3 opět změněn na intervalový start.